Aloe Vera gel a lidská imunita

[28.6.2011] zdroj: aloe-info.cz

Poměrně často v mediích slýcháme o podpoře imunity, o jejím snížení nebo o její ztrátě. Mnohé odborné studie o Aloe ukazují, že má při dlouhodobém pití pozitivní vliv na stav našeho imunitního systému. Vysvětlení tohoto jevu souvisí se specifickým a v říši rostlin unikátním složením, které listový gel Aloe Vera má. Bylo v něm identifikováno kolem dvou set biologicky aktivních látek. Některé z nich zatím neumíme chemicky syntetizovat.
Ale co to je, ta tajemná imunita? A k čemu ji vlastně potřebujeme?

Velmi zjednodušeně řečeno: imunita je nepostradatelná obrana našeho těla. Je to velmi složitý soubor mechanismů, který dokáže rozeznat a případně též zlikvidovat cizí a někdy i vlastní buněčné struktury.

Náš imunitní systém je evolučně nastaven

Během mnoha tisíců let byl genom člověka geneticky nastaven pro dosažení reprodukčního věku, tedy přibližně do 35 až 40 let věku. To umožnilo přežít našim dávným předkům i nám. Stejnou genetickou výbavu, jakou máme my, měl i paleolitický člověk.

Strava paleolitického člověka

Náš předek z dávného paleolitu se živil rostlinami a jejich plody, drobnými i většími živočichy. Jeho urostlá postava dosahovala výšky kolem 170 cm. Jeho strava obsahovala až 15x více vlákniny, až 10x více nenasycených omega kyselin a 3x více proteinů než ta naše současná. Byly v ní přítomny také kosti, proto bylo i jeho tělo dobře zavápněné.

Strava moderního člověka

Naše "moderní" strava je typická enormní spotřebou vysokoenergetických potravin. Uvědomme si, že od dob napoleonských válek vzrostla spotřeba rafinovaného cukru z 0 na 45 kg na každého žijícího člověka na planetě Zemi za jediný rok! Náš glykemický index se 100x zvýšil. Neustále kolem nás přibývá obézních lidí, u kterých se přidávají další choroby jako ateroskleróza, hypertenze, nádorová onemocnění.

Řešením mohou být potravinové doplňky

Látky, které v moderní stravě chybí, můžeme našemu tělu dodávat formou tzv. potravinových doplňků. Právě ony nám mohou zajistit dostatečný přísun vitaminů, vlákniny, minerálů, enzymů, polysacharidů a dalších potřebných látek.
Každoročně se zvyšující objemy na trhu v tomto odvětví dokazují rostoucí oblibu těchto "produktů pro zdraví".

Aloe vera gel - elixír života

Řada odborných studií prokazuje, že dlouhodobé orální i zevní používání produktů z Aloe vera má pozitivní vliv na léčbu celé řady chorob a neduhů.

Aloe vera gel dovede ochraňovat sliznici zažívacího traktu, kterou do těla přichází největší množství infektů a antigenů.

Látky obsažené v Aloe vera gelu dokáží zvýšit průtočnost krevního řečiště tím, že tzv. rekanalizují vlásečnice a zlepšují cévní poměry velkých a především drobných cévek, zpevňuje cévní stěny a zvyšuje jejich elasticitu. To má příznivý vliv na srdce, ledviny, oční sítnici a končetiny - na celé naše tělo.

Aloe vera gel dále snižuje obsah cholesterolu v krvi, snižuje vysoký tlak krve, detoxikuje celý organismus, účinně čistí střeva a výrazně zvyšuje hojivost poškozených tkání.

Makrofágy obsažené v gelu mají imunomodulační schopnosti a zvyšují účinnost léčby mnoha chorob, infekcí, nádorových onemocnění, např. i komplikací při tzv. diabetické noze.