Plastová okna

1

Proč mám pořizovat plastová okna?

Možná si říkáte, že stará okna Vám můžou ještě nějakou dobu sloužit. To je sice pravda, ale než utrácet za opravy starých a opotřebovaných oken, je rozumnější investovat do pořízení plastových oken. Ročně tak můžeme ušetřit zajímavé peníze, protože až o 40% snížíme náklady na vytápění našeho domu či bytu. Plastová okna Brno je nejvhodnější montovat ještě před vlastním zateplováním domu.

2

Jak dlouho bude montáž oken trvat?

Celková montáž oken v sobě zahrnuje demontáž starých oken, jejich odvoz, očištění stavebního otvoru a provední samotné montáže plastového okna. Pokud bydlíte třeba v třípokojovém bytě v Brně, dají se potřebné práce zvládnout za jeden den. Usazení lišt, úprava ostění a montování parapetu se obvykle provádí až následující den. Tehdy je již řádně vytvrzena polyuretanová montážní pěna a doplňková malta.

3

Mám třípokojový byt. Na kolik přijde výměna oken?

Bydlíte-li v bežném třípokojovém bytu, bude se částka za nová plastová okna pohybovat zhruba mezi 35 až 60 tisíci Kč. Konkrétní cena bude záviset na typech oken, použitých materiálech pro okenní profil, způsobu zasklení, ceně kování a samozřejmě především na velikosti plochy okna. Když si však uvědomíme, že díky novým plastovým oknům se sníží náklady na vytápění zhruba o 40%, zjistíme, že se nejedná o zbytečnou investici. Vydané peníze se nám začnou vracet bezprostředně po montáži plastových oken.

4

Jak funguje odvětrávání nových oken?

Větrání je důležitý proces, při kterém se obnovuje vydýchaný vzduch a odvádí se nadbytečná vzdušná vlhkost. Pokud však okna příliš těsní, může nám to způsobit nepříjemné problémy. Pravidelné větrání odvádí vzdušnou vlhkost a zabraňuje kondenzaci vodních kapek na oknech. Kapky vody jsou pro pobyt v místnosti nepříjemné a navíc dochází u vlhkého povrchu okenního skla k dalším a zbytečným tepelným ztrátám.
Plastová okna bývají navržena pro tyto způsoby větrání:

5

Mezi tabulemi termoizolačních skel je izolační plyn. Může z tohoto prostoru nějak vyprchávat?

Izolační plyn je dokonale uzavřený v prostoru mezi skly. Dokud se sklo mechanicky nepoškodí (rozbití, prasknutí), nemůže logicky dojít k únikům izolačního plynu. Tak je zajištěna neměnná hodnota součinitele prostupu tepla a stálé tepelněizolační vlastnosti takto zasklených oken.